id Design - tworzenie stron internetowych WWW Dąbrowa Górnicza,

Jesteśmy id Design

Tworzymy świetne strony www i aplikacje webowe. Skontaktuj się z nami!
501 090 622

Portfolio

Aktualności

O nas

Nasza Działalność

id Design nasza nazwa dokładnie odzwierciedla to co robimy, czyli kreujemy tożsamość graficzną marek, produktów i firm.

 

Skorzystaj z naszego doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Tworzymy strony od 2009 roku. Skontaktuj się z nami!

 

Specjalizujemy się w tworzeniu i projektowaniu stron internetowych, serwisów internetowych, wizytówek, logotypów oraz kreowaniem wizerunku zarówno nowych firm, które chcą zaistnieć w internecie, jak i firm, które potrzebują stworzenia nowego wizerunku.

 

Każda nasza strona jest wyjątkowa, nieszablonowa, to po prostu indywidualny projekt graficzny.
Dodatkowo naszym atutem, jest autorski system zarządzania treścią  id CMS, który jest intuicyjny, bardzo prosty w obsłudze, umożliwia on Państwu natychmiastową aktualizacji strony internetowej.

 

Tworzymy m. in.:

-  unikalne projekty graficzne stron  internetowych

- portale i sklepy internetowe

-  systemy zarządzanią treścią CMS

-  aplikacje internetowe

-  loga, logotypy

-  papiery firmowe

-  materiały reklamowe

-  identyfikacja wizualna

-  materiały reklamowe

 

Zgłoś się do nas, a wykreujemy Twój wizerunek w sieci!

Posiadanie strony internetowej jest obecnie nieodłącznym elementem istnienia firmy na rynku towarów i usług, podstawowym źródłem informacji o firmie oraz najlepszym sposobem na kontakt z klientem.

 

Dobra strona pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Czy stać na to, żeby jej nie mieć?

Aby strona internetowa stała się wizytówką, która wyraża istotę prowadzonej przez Państwa działalności, tworzenie strony musi mieć charakter autorski i opierać się na indywidualnej współpracy z Państwem jako zleceniodawca.


Projektujac strony internetowe zawsze staramy się trzymać tych zasad, by stworzona przez nas strona wyrażała to, co chcecie Państwo powiedzieć swoim klientom.

 

Naszym dodatkowym, a w zasadzie najważniejszym atutem jest pełne zaangażowanie w tworzony projekt. Żadnego zlecenia nie traktujemy szablonowo. 

Chętnie się z Państwem spotkamy, aby porozmawiać o projekcie i zaprezentować naszą ofertę. 

Nasza oferta

Wobec nieustającego wzrostu roli Internetu, głównym elementem budowy pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa stała się firmowa strona internetowa. Jest ona nieodłącznym elementem komunikacji  i zacieśniania pozytywnych relacji między firmą  a jej otoczeniem. Projektowanie  i modernizacja istniejących serwisów internetowych to jedna  z głównych dziedzin działalności naszej firmy.

Nasze strony internetowe wyróżnia:

 • profesjonalne wykonanie i wysoka jakość projektów,
 • funkcjonalność i użyteczność,
 • przyjazny panel do zarządzania stroną,
 • usługa darmowego wdrożenia

idCMS to nasz nowy, autorski system zarządzania treścią zapewniający funkcjonalną  i bezproblemową obsługę Twojej strony internetowej oraz możliwość dalszego rozwoju Twojego serwisu www.

Co to jest CMS?

System zarządzania treścią (Content Management System, CMS) jest aplikacją internetową, która pozwala na łatwe zarządzanie serwisem internetowym oraz aktualizację jego treści  i rozbudowę przez personel nietechniczny. Kształtowanie treści  i sposobu ich prezentacji  w serwisie zarządzanym przez CMS odbywa się za pomocą prostych w obsłudze interfejsów użytkownika,  w postaci strony internetowej zawierającej rozbudowane formularze
moduły.

Prostota i możliwości!

System zarządzania treścią powinien być prosty  i intuicyjny, aby każda osoba była
w stanie dokonywać zmian na stronie internetowej. Taki właśnie jest idCMS. Już wkrótce postaramy się zaprezentować Państwu jego funkcjonalność, poprzez stworzenie dla Państwa wersji demonstracyjnej platformy idCMS.

idStore to nasz autorski sklep internetowy, który zapewnia funkcjonalną oraz bezproblemową obsługę oraz możliwość dalszego rozwoju sklepu internetowego.

Internet to świat, który szybko podąża naprzód. Technologia która dziś jest najnowsza jutro już nią nie jest. Aby być na bieżąco proponujemy zlecenie nam obsługi Państwa strony internetowej.

Oferujemy dwa sposoby obsługi stron internetowych.

Obsługa na zlecenie

Usługa ta jest proponowana w przypadku niezbyt częstych zmian na stronie. Najlepszym sposobem współpracy w tym przypadku jest indywidualne zlecenie.
W momencie otrzymania zlecenia dokonujemy wstępnej wyceny prac, po uzyskaniu Państwa akceptacji dokonujemy zmian na stronie.

Stałe zlecenie

Usługa ta proponowana jest w przypadku częstych zmian na stronie. Co przy dzisiejszym tempie życia jest koniecznością, aby móc zareagować na zmiany które zachodzą na rynku. Najlepszym sposobem współpracy w tym przypadku jest stała umowa abonamentowa, która jest dostosowana do indywidualnych potrzeb.
W przypadku podpisania stałej umowy stosujemy odpowiednie upusty cenowe, co daje niemałe oszczędności. Dodatkowo prace zlecone przez naszych sałych abonamentów wykonywane są w pierwszej kolejności.

Wiemy, jakie znaczenie ma identyfikacja wizualna, dlatego tworzymy unikalne logotypy, loga, wizytówki, papiery firmowe czy inne materiały promocyjne. Projektujemy strony internetowe z indywidualną grafiką. Kładziemy szczególny nacisk na funkcjonalność i przejrzystość projektów graficznych. Tworzymy animacje flash dzięki czemu przygotowane przez nas strony łatwo zapadają w pamięć. Proces projektowania graficznego jest z gruntu twórczy
i subiektywny, ale zawsze tworząc projekt graficzny pamiętamy o potrzebach
i wymaganiach klienta - zaspokojenie ich jest celem naszej pracy.

Usługi hostingowe oferowane przez naszą firmę zapewniają bezpieczeństwo
i bezproblemowe utrzymanie Państwa danych na serwerach. Ceny usług hostingowych dostosowujemy do wymagań klienta.

Firma bez logo jest jak człowiek bez twarzy. David Aurey

Jeśli zgadzasz się z tym stwierdzeniem, to koniecznie zleć nam opracowanie Twojego loga jeszcze dziś!

Czym jest logo?

Logo to graficzna forma przedstawienia marki.

Czym jest logotyp?

Logotyp to tekstowe przedstawienie nazwy marki.

Głównym zadaniem logo jest wstępne nakierowanie osoby na symbolizowany podmiot poprzez:

 • przyciągnięcie uwagi oglądającego formą graficzną wyróżniającą to logo z otoczenia, a następnie
 • powiązanie emocjonalne danej osoby z symbolizowanym podmiotem poprzez formę graficzną odpowiadającą charakterem danemu podmiotowi.

Nawet dziecko które nie umie czytać, potrafi rozpoznać znane loga. Czy teraz Cię przekonaliśmy do posiadania dobrego loga?

Identyfikacja wizualna (ang. corporate identity - CI) to podstawowe narzędzie, służące kreowaniu wizerunku marki firmy na rynku. Termin ten określa ogół symboli i zachowań stosowanych w firmie w celu uzyskania czytelnej i spójnej identyfikacji rynkowej
i wyróżnienia jej spośród konkurencyjnych marek. Spójny system wizualny jest najważniejszym elementem całościowej identyfikacji, a jego podstawę stanowi znak firmowy - logo.

Na identyfikację wizualną składają się m.in.:

 • logotyp
 • kolorystyka
 • czcionki
 • zasady postępowania z powyższymi

W wyniku przeprowadzenia identyfikacji wizualnej powstaje zazwyczaj tzw. księga znaku, która opisuje wszystkie składowe.

W ramach identyfikacji powstają często także podstawowe nośniki wizerunku marki:

 • wizytówki,
 • papier listowy,
 • koperty,
 • itp.

Papiery firmowe

Papier firmowy jest niezwykle ważnym elementem wizerunku firmy. To właśnie on sprawia, że klienci będą postrzegali nasze przedsiębiorstwo jako profesjonalne
i przykładające dużą wagę do prawidłowych relacji z klientami. Papier firmowy służy przede wszystkim do tego, by drukować na nim każdą korespondencję firmy, a także różne dokumenty, jak faktury, rachunki. Papier firmowy pozwoli klientom natychmiast rozpoznać, że dany dokument pochodzi właśnie z naszej firmy – koniecznie powinno znaleźć się tak logo naszego przedsiębiorstwa, krótkie hasło promocyjne oraz dane kontaktowe.

Pozycjonowanie stron internetowych to działanie polegające na promowaniu strony, w taki sposób aby była znajdowana
w wyszukiwarkach na wysokich miejscach
w wynikach wyszukiwania na dane hasło. Poziom trudności dla haseł jest różny, dlatego wykonujemy bezpłatna analizę, po której będą Państwo wiedzieli jakie są koszty i czy dane hasło jest warte promowania. Nie pobieramy opłaty z góry, płacą Państwo tylko za efekt, czyli dopiero gdy osiągniemy tzw TOP 10 dla danego hasła.

Oferujemy pozycjonowanie w najbardziej popularnej wyszukiwarce na święcie Google. Wykonujemy to w sposób profesjonalny, który nie ma nic wspólnego z działaniami spamerskimi karanymi przez wyszukiwarkę.

Pozycjonowanie stron to proces długofalowy od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, ale potem po wejściu strony na wysoką pozycję, zobaczą Państwo efekt w postaci nowych klientów kontaktujących się z Państwa firmą. Aby wykonać bezpłatną wycenę, prosimy
o przesłanie nam emailem adresu strony i słów – haseł pod którymi, chcą Państwo się pozycjonować lub skorzystanie z telefonu. Wszystkie namiary do nas znajdą Państwo
w zakładce

Tworzymy profesjonalne szablony aukcji Allegro, dzięki nim każda Twoja aukcja będzie wyróżniać się na tle konkurencji. Dobrze zaprojektowany szablon sprawi, że Twoja aukcja będzie prezentowała się profesjonalne i będzie wzbudzać zaufanie. Posiadanie profesjonalnego szablonu aukcji będzie świadczyło o solidności sprzedającego
i wpłynie znacząco na wielkość sprzedaży .

Grafika dla sklepów ISTORE i innych

Projektujemy indywidualną szatę graficzną dla sklepów opartych na oprogramowaniu ISTORE i innych gotowych silników. Każdą szatę graficzną projektujemy od podstaw
i dostosowujemy ściśle do Twoich potrzeb
i oferowanych produktów, dzięki czemu mają Państwo gwarancje otrzymania autorskiego projektu, który będzie wyróżniał się na tle konkurencji.

Zespół

Technologie

HTML5

Język wykorzystywany do tworzenia i prezentowania stron internetowych www.

CSS3

Język służący do opisu formy prezentacji (wyświetlania) stron www.

JavaScript

Skryptowy język programowania, stworzony przez firmę Netscape, najczęściej stosowany na stronach internetowych.

PHP5

Obiektowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych[5] w czasie rzeczywistym.

MySQL

Wolnodostępny system zarządzania relacyjnymi bazami danych.

Responsive Web Design

Technika projektowania strony www, tak aby jej wygląd i układ dostosowywał się automatycznie do rozmiaru okna urządzenia, na którym jest wyświetlany

Kontakt

Siedziba firmy

ID Design ul. 3 Maja 16 41-300 Dąbrowa Górnicza

mobile: 501 090 622

Adres studia projektowego

ID Design ul. Żeromskiego 8 II piętro 41-200 Sosnowiec

mobile: 732 828 688

Formularz kontaktowy

Zaakceptuj minimum pierwszą z poniższych zgód

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie, a także na otrzymywanie za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu i SMS-ów spersonalizowanych, istotnych informacji dotyczących produktów i usług zgodnie z treścią mojego zapytania.
Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowej za pomocą poczty elektronicznej, telefonu i SMS-ów.


Administratorem Twoich danych osobowych jest id Design Adam Cyroń, ul. 3 Maja 16, 41-300 Dąbrowa Górnicza. Będziemy przetwarzać je w określonych celach, np. przygotowania i przedstawienia oferty, zawarcia i realizacji umowy, sprzedaży produktów i usług, prowadzenia działań marketingowych. Masz prawo zażądać dostępu do treści danych, które Cię dotyczą – poprawić je, zaktualizować, sprostować, przenieść, usunąć lub ograniczyć ich przetwarzanie. Możesz też wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Zawsze masz prawo do wycofania wyrażonej zgody. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Twoich danych sprzed wycofania zgody. Szczegółowe informacje znajdziesz w obowiązku informacyjnym, na naszej stronie Polityka Prywatności

Polityka plików „cookies”

Niniejsza Polityka dotyczy plików „cookies”  i odnosi się do strony internetowej id-Design.


Czym są pliki „cookies”? Poprzez pliki „cookies” należy rozumieć dane informatyczne,  w szczególności pliki tekstowe, przechowywane  w urządzeniach końcowych użytkowników przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika  i odpowiednio wyświetlić stronę internetową dostosowaną do jego indywidualnych preferencji. „Cookies” zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej  z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.


Do czego używamy plików „cookies”? Pliki „cookies” używane są w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Używane są również  w celu tworzenia anonimowych, statystyk, które pomagają zrozumieć  w jaki sposób użytkownik korzysta ze stron internetowych co umożliwia ulepszanie ich struktury  i zawartości,  z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika.


Jakich plików „cookies” używamy? Stosowane są dwa rodzaje plików „cookies” – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze  z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do wylogowania ze strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony  w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika. Pliki „cookies” wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej,  w tym  w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.


Czy pliki „cookies” zawierają dane osobowe? Dane osobowe gromadzone przy użyciu plików „cookies” mogą być zbierane wyłącznie  w celu wykonywania określonych funkcji na rzecz użytkownika. Takie dane są zaszyfrowane  w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osobom nieuprawnionym.


Usuwanie plików „cookies” Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików „cookies” na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione  w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików „cookies”
w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować   o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje
o możliwości  i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są  w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Ograniczenie stosowania plików „cookies”, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.

Polityka plików „cookies”

Niniejsza Polityka dotyczy plików „cookies”  i odnosi się do strony internetowej id-Design.


Czym są pliki „cookies”? Poprzez pliki „cookies” należy rozumieć dane informatyczne,  w szczególności pliki tekstowe, przechowywane  w urządzeniach końcowych użytkowników przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika  i odpowiednio wyświetlić stronę internetową dostosowaną do jego indywidualnych preferencji. „Cookies” zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej  z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.


Do czego używamy plików „cookies”? Pliki „cookies” używane są w celu dostosowania zawartości stron internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Używane są również  w celu tworzenia anonimowych, statystyk, które pomagają zrozumieć  w jaki sposób użytkownik korzysta ze stron internetowych co umożliwia ulepszanie ich struktury  i zawartości,  z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika.


Jakich plików „cookies” używamy? Stosowane są dwa rodzaje plików „cookies” – „sesyjne” oraz „stałe”. Pierwsze  z nich są plikami tymczasowymi, które pozostają na urządzeniu użytkownika, aż do wylogowania ze strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki pozostają na urządzeniu użytkownika przez czas określony  w parametrach plików „cookies” albo do momentu ich ręcznego usunięcia przez użytkownika. Pliki „cookies” wykorzystywane przez partnerów operatora strony internetowej,  w tym  w szczególności użytkowników strony internetowej, podlegają ich własnej polityce prywatności.


Czy pliki „cookies” zawierają dane osobowe? Dane osobowe gromadzone przy użyciu plików „cookies” mogą być zbierane wyłącznie  w celu wykonywania określonych funkcji na rzecz użytkownika. Takie dane są zaszyfrowane  w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osobom nieuprawnionym.


Usuwanie plików „cookies” Standardowo oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych domyślnie dopuszcza umieszczanie plików „cookies” na urządzeniu końcowym. Ustawienia te mogą zostać zmienione  w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików „cookies”
w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować   o ich każdorazowym przesłaniu na urządzenie użytkownika. Szczegółowe informacje
o możliwości  i sposobach obsługi plików „cookies” dostępne są  w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej). Ograniczenie stosowania plików „cookies”, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.

Polityka prywatności

Obowiązek Informacyjny
Podstawy prawne na jakich oparto politykę bezpieczeństwa stanowi:ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), znane bardziej jako RODO


Administrator danych osobowych
Administratorem danych osobowych jest firma id Design Adam Cyroń, ul. 3 Maja 16, 41-300 Dąbrowa Górnicza NIP 634-175-83-27, REGON:277658087, nr. wpisu do ewidencji działalności gospodarczej: 69371, dalej „my” albo „id Design” dane kontaktowe: e-mail: biuro@id-design.pl Można się z nami skontaktować w następujący sposób:
- listownie
- e-mailem
Kontakt w sprawie dodatkowych informacji o przetwarzaniu danych osobowych. Aby uzyskać więcej informacji należy skontaktować się z Administratorem Danych Osobowych: biuro@id-design.pl

Cel przetwarzania danych osobowych
Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu:
-zawarcia i wykonanie umów na wykonanie stron, sklepu, portalu internetowego na podstawie art. 6 ust 1 lit b. Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych
-do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy na podstawie art. 6 ust 1 lit b. Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych
-wykonania obowiązków prawnych, ciążących na Administratorze, na podstawie art. 6 ust 1 lit c. Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych
-wynikającego z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora na podstawie art. 6 ust 1 lit f. Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, to jest:
(i) dla celu marketingu produktów własnych Administratora
(ii) w celu dochodzenia roszczeń
(iii) dla celów tworzenia zestawień, analiz i statystyk na potrzeby wewnętrzne Administratora, co obejmuje raportowanie, badania marketingowe, planowanie rozwoju usług,


Czy musisz podać nam swoje dane osobowe?
Wymagamy podania przez Ciebie następujących danych osobowych, aby móc zawrzeć i wykonać umowę zawartą z Tobą, a tym samym świadczyć Ci usługę:
adres e-mail, imię i nazwisko, telefon
Jeśli z jakiegoś powodu nie podasz tych danych osobowych, niestety nie będziemy mogli zawrzeć z Tobą umowy, a w konsekwencji nie będziesz mógł korzystać z usług id Design.
Jeżeli wymagają tego przepisy prawa, możemy wymagać od Ciebie podania innych danych niezbędnych np. ze względów rachunkowych lub podatkowych. Poza tymi przypadkami podanie Twoich danych jest dobrowolne.


Przekazywanie danych osobowych
Twoje dane osobowe udostępniany w sytuacjach, gdy jest to konieczne abyśmy mogli wykonać nasze usługi. Możemy przekazywać Twoje dane wyłącznie trzem grupom:
1. osobom upoważnionym przez nas – naszym pracownikom i współpracownikom, którzy muszą mieć dostęp do danych, aby wykonywać swoje obowiązki,
2. podmiotom przetwarzającym - którym zlecimy czynności wymagające przetwarzania danych,
3. innym odbiorcom danych – np. firmom kurierskim, bankom, ubezpieczycielom, kancelariom prawnym, współpracującym firmom.


Przetwarzanie danych osobowych w sposób automatyczny (w tym poprzez profilowanie)
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany (w tym formie profilowania) jednakże nie będzie to wywoływać żadnych skutków prawnych lub w podobny sposób wpływać na Państwa sytuację. Profilowanie polega na przetwarzaniu Państwa danych (również w sposób zautomatyzowany) poprzez wykorzystanie ich do oceny niektórych informacji w szczególności do analizy lub prognozy osobistych preferencji oraz zainteresowań.


Jak pozyskaliśmy i jak pozyskujemy Twoje dane osobowe
Twoje dane otrzymaliśmy dobrowolnie podczas podpisywania umowy oraz wypełnieniu formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej.
Podstawą pozyskania Twoich danych osobowych jest wyraźna i dobrowolnie wyrażona zgoda na przetwarzanie danych np.:
- podczas podawania danych w celuj realizacji usługi,
- zapisu się do newslettera: adres e-mail,
- zakładania konta/logowania: adres e-mail, hasło, login,


Prawa osoby której dane dotyczą
Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO), tj. prawo dostępu, prawo do sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, prawo do bycia zapomnianym, prawo do ograniczenia ich rzetwarzania, prawo do ich przenoszenia, prawo do niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Powyższe prawa realizujemy bezzwłocznie w nieprzekraczalnym terminie 14 dni roboczych.
Masz prawo złożenia na nas skargi do organu nadzorczego, którym jest:
- do 25 maja 2018 r. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (adres: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa);
- od 25 maja 2018 r. Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (jeszcze nie powołany)


Sprzeciw wobec przetwarzania danych osobowych
Prawo to zacznie obowiązywać w dniu wejścia w życie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) to jest z dniem 25 maja 2018 r. i przysługuje w przypadku gdy:
-otrzymamy żądanie zaprzestania przetwarzania danych osobowych,
-przetwarzanie Twoich danych danych osobowych odbywa się na podstawie prawnie uzasadnionego interesu lub dla celów statystycznych, a sprzeciw jest uzasadniony przez szczególną sytuację, w której się znalazłeś/aś
-Twoje dane osobowe przetwarzane są na potrzeby marketingu bezpośredniego, w tym są profilowane dla tego celu.
Prawo do zaprzestania przetwarzania danych realizujemy bezzwłocznie w terminie do 14 dni roboczych.


Retencja, czyli okres przetwarzania Twoich danych osobowych
Przetwarzamy Twoje dane osobowe przez czas obowiązywania umowy zawartej z Tobą, a także po jej zakończeniu w celach:
-dochodzenia roszczeń w związku z wykonywaniem umowy,
-wykonania obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych,
-zapobiegania nadużyciom i oszustwom,
-statystycznych i archiwizacyjnych,
-maksymalnie przez okres 10 lat od dnia zakończenia wykonania umowy.
Przetwarzamy Twoje dane osobowe dla celów marketingowych przez okres obowiązywania umowy, lub do momentu wniesienia przez Ciebie sprzeciwu wobec takiego przetwarzania.
W przypadku organizacji programów lojalnościowych, konkursów oraz akcji promocyjnych, w których możesz wziąć udział - będziemy przetwarzać Twoje dane przez czas ich trwania i okres rozliczenia (wręczania nagród).
W celu udowodnienia przestrzegania przepisów dotyczących przetwarzania danych osobowych będziemy przechowywać dane przez okres, w którym id Design zobowiązany jest do zachowania danych lub dokumentów je zawierających w celu udokumentowania spełnienia wymagań prawnych i umożliwienia kontroli ich spełnienia przez organy publiczne.